Flanged Steel Neck - 7/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2190 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923921909 |
| Case Quantity | 2500 |
| Case Length | 12.59" |
| Case Width | 6.3" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Weight | 26.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.3796 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 7/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Brass Plated Finish |
| Description | 1 3/8" STEEL NECK 1/8 SLIP PBL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2190.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 7/16" Hole 1" Height Brass Plated |