Flanged Steel Neck - 9/16" Hole - 1-3/16" Height - 3/4" Top - 1-3/4" Bottom Seats - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2189 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Center Hole Diameter | 0.563 |
| Dimensions | H: 1.19" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923921893 |
| Case Quantity | 1250 |
| Case Length | 11" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 10.75" |
| Case Weight | 35 |
| Case Cubic Ft. | 0.8554 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 9/16" Hole - 1-3/16" Height - 3/4" Top - 1-3/4" Bottom Seats - Brass Plated Finish |
| Description | 1 3/4" STEEL NECK 1/4 SLIP PBL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2189.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 9/16" Hole 1-3/16" Height 3/4" Top |