Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 7/8" x 13/16" - 1/8 IP Tapped
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2166 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 0.81" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923921664 |
| Catalog Description | Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 7/8" x 13/16" - 1/8 IP Tapped |
| Description | BR NECK 7/8 X 13/16 1/8 IP UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2166.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Neck and Spindle Unfinished 1/8 IP Tapped |