T5 Lampholder - Tall Version G5 - Rotary Locking - Non Shunted - 1-1/2" Height - 7/8" Width - 5/8" Diameter - 120W-600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1928 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 120 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.38" |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | W: 0.88" x H: 1.50" x DIA: 0.63" x E: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923919289 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 11" |
| Case Width | 8" |
| Case Height | 6" |
| Case Weight | 5.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.3056 |
| Catalog Description | T5 Lampholder - Tall Version G5 - Rotary Locking - Non Shunted - 1-1/2" Height - 7/8" Width - 5/8" Diameter - 120W-600V |
| Description | T5 SOCKET LAMPHOLDER TALL G5 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1928.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.012 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | T5 Lampholder Tall G5 Rotary Locking |