T5 Lampholder - Slide-On - Rotary Locking - Rapid Start Applications - 1-1/8" Height - 7/8" Width - 5/8" Diameter - 120W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1944 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 120 |
| Finish | Not Specified |
| Extension | 0.63" |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | W: 0.88" x H: 1.12" x DIA: 0.63" x E: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923819442 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 6.88" |
| Case Weight | 9.92 |
| Case Cubic Ft. | 0.4977 |
| Catalog Description | T5 Lampholder - Slide-On - Rotary Locking - Rapid Start Applications - 1-1/8" Height - 7/8" Width - 5/8" Diameter - 120W - 600V |
| Description | T5 SOCKET LAMPHOLDER SHORT G5 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1944.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.010920854 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | T5 Lampholder Slide-On Rotary Locking Rapid Start 1-1/8" H |