Cork - 1" x 1-1/4" - 1-1/4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-190 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4503.10.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | W: 1.25" x H: 1.25" x DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901901 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Weight | 3 |
| Catalog Description | Cork - 1" x 1-1/4" - 1-1/4" Height |
| Description | #14 CORK STOPPER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-190.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.016 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cork 1" x 1-1/4" 1-1/4" H |