Cork - 5/8" x 3/4" - 1" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-188 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4503.10.3000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | W: 0.75" x H: 1" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901888 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Weight | 2 |
| Catalog Description | Cork - 5/8" x 3/4" - 1" Height |
| Description | #6 CORK STOPPER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-188.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.012 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cork 5/8" x 3/4" 1" H |