Brass Ball - 3/8" Diameter - 8/32 Tap - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1810 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | L: 0.38" x W: 0.38" x H: 0.38" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923918107 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 8.5 |
| Catalog Description | Brass Ball - 3/8" Diameter - 8/32 Tap - Nickel Finish |
| Description | 3/8" BRASS BALL 8/32 NP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1810.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.017 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Ball 3/8" D 8/32 Tap Nickel Finish |