Brass Knobs - 8/32 - Knurled - 3/8" Diameter - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1837 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel |
| Thread | 8/32 Thread |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923918374 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 2.76" |
| Case Weight | 21.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1547 |
| Catalog Description | Brass Knobs - 8/32 - Knurled - 3/8" Diameter - Nickel Finish |
| Description | SMALL KNOB 8/32 NKL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1837.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.014 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Knobs 8/32 Knurled Nickel Finish |