Steel Round Head Slotted Machine Screws - 8/32 - 1-1/4" Length - Zinc Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1773 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.15.8085 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Screw Type | Slotted Machine Round Head |
| Thread | 8/32 Thread |
| Dimensions | L: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923917735 |
| Catalog Description | Steel Round Head Slotted Machine Screws - 8/32 - 1-1/4" Length - Zinc Plated Finish |
| Description | 1 1/4" RD HEAD SCREW 8/32 NP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1773.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Round Head Slotted Machine Screws 8/32 1-1/4" Length Zinc |