Pyramid Finial - 1-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1720 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Metal |
| Finish | Polished Brass |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923917209 |
| Case Quantity | 500 |
| Catalog Description | Pyramid Finial - 1-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Brass Finish |
| Description | J0205PBL URN FINIAL 1 1/2"H |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1720.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pyramid Finial 1-1/2" Height 1/4-27 Polished Brass Finish |