Modern Finial - 1-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Chrome Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1716 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Metal |
| Finish | Polished Chrome |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923917162 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 36.5 |
| Catalog Description | Modern Finial - 1-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Chrome Finish |
| Description | J0203NI FINIAL 1 1/2"H 1/4-27 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1716.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Modern Finial 1-1/2" Height 1/4-27 Polished Chrome Finish |