Brass Hexagon Locknut - 1/4 IP - 11/16" Hexagon - 3/16" Thick - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1701 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Diameter | 0.69" |
| Dimensions | L: 0.69" x W: 0.69" x H: 0.19" x DIA: 0.69" |
| Each Quantity | 1 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923917018 |
| Case Quantity | 2500 |
| Case Weight | 30 |
| Catalog Description | Brass Hexagon Locknut - 1/4 IP - 11/16" Hexagon - 3/16" Thick - Unfinished |
| Description | BR LOCKNUT 3/16" THICK 1/4 IP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1701.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.013 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Hexagon Locknut 1/4 IP 11/16" Hexagon |