Brass Hexagon Locknut - 1/8 IP - 1/2" Hexagon - 1/8" Thick - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1385 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | L: 0.50" x W: 0.50" x H: 0.13" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923913850 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 5.5 |
| Catalog Description | Brass Hexagon Locknut - 1/8 IP - 1/2" Hexagon - 1/8" Thick - Nickel Plated Finish |
| Description | 1/8 IP NP BRASS LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1385.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.014 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Hexagon Locknut 1/8 IP Nickel |