Heavy Duty Cord Set 18/3 SJT -105C 3 Prong Molded Plug Stripped & Slit10ft. White - 50 Ctn
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1581 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | White |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915816 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 13.5" |
| Case Height | 8.6" |
| Case Weight | 43.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.243 |
| Catalog Description | Heavy Duty Cord Set 18/3 SJT -105C 3 Prong Molded Plug Stripped & Slit10ft. White - 50 Ctn |
| Description | 8FT. WHITE W/SWITCH SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1581.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.22 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Heavy Duty Cord Set 18/3 SJT 10ft. White |