10 Foot 18/3 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 100 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2086 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923920865 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Weight | 48 |
| Case Cubic Ft. | 1.3941 |
| Catalog Description | 10 Foot 18/3 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 100 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit |
| Description | 10 FT BLK 18/3 SVT CORD SET W/ |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2086.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.45 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 10 18/3 SVT Heavy Duty Cord Set Black |