13W Bottom Screw Down Socket - 4-Pin Lamps - Vertical Mount - G24Q-1 And GX24Q-1 Base For: CF13DD/E And CF13DT/E - 75W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1549 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915496 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 13.5" |
| Case Width | 13.75" |
| Case Height | 12.5" |
| Case Weight | 20.68 |
| Case Cubic Ft. | 1.3428 |
| Catalog Description | 13W Bottom Screw Down Socket - 4-Pin Lamps - Vertical Mount - G24Q-1 And GX24Q-1 Base For: CF13DD/E And CF13DT/E - 75W - 600V |
| Description | PL SOCKET G24Q1 GX24Q-1 4 PIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1549.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04236 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 13W Bottom Screw Down Socket Vertical Mount |