Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 3/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-152 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4016.93.5050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Rubber |
| Finish | White |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901529 |
| Case Quantity | 10000 |
| Case Length | 9.45" |
| Case Width | 8.26" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 11.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.3912 |
| Catalog Description | Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 3/4" Diameter |
| Description | 1/8 X 3/4" WHITE RUBBER WASHER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-152.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.011 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rubber Washer 1/8 IP Slip White Finish 3/4" |