Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 2" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-156 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4016.93.5050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Rubber |
| Finish | White |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 2" |
| Dimensions | DIA: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901567 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 12.6" |
| Case Width | 10.24" |
| Case Height | 14.17" |
| Case Weight | 51.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.058 |
| Catalog Description | Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 2" Diameter |
| Description | 1/8 X 2" WHITE RUBBER WASHER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-156.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rubber Washer 1/8 IP Slip White Finish 2" |