Plastic Drip Candle Cover - Ivory Plastic Drip - 1-13/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 3" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1516 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Diameter | 0.25" |
| Dimensions | L: 0.25" x W: 0.25" x H: 3" x DIA: 0.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923915168 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 15.16" |
| Case Width | 38.19" |
| Case Height | 6.94" |
| Case Cubic Ft. | 2.3252 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - Ivory Plastic Drip - 1-13/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 3" Height |
| Description | 3" ED. CANDLE COVER IVORY/IV D |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1516.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover Ivory 3" Height |