Plastic Drip Candle Cover - Antique Plastic Drip - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 3" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1249 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | Antique Gold |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 2" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner Quantity | 50 |
| Case UPC | 10045923912495 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18.19" |
| Case Width | 16.22" |
| Case Height | 15.43" |
| Case Weight | 10.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.6345 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - Antique Plastic Drip - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 3" Height |
| Description | 3" MED ANTIQUE DRIP CANDLE COV |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1249.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.028 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover Antique 3" Height |