Plastic Crystal Washer - 1-1/4" Diameter With Lip - 1/8 IP Slip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1429 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | Crystal |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923914291 |
| Catalog Description | Plastic Crystal Washer - 1-1/4" Diameter With Lip - 1/8 IP Slip |
| Description | PLASTIC CRYSTAL WASHER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1429.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Crystal Washer 1-1/4" D with Lip 1/8 IP Slip |