Rubber Washer - 1/8 IP Slip - Black Finish - 1" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1168 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4016.93.5050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Rubber |
| Finish | Black |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911689 |
| Case Quantity | 10000 |
| Case Weight | 21.5 |
| Catalog Description | Rubber Washer - 1/8 IP Slip - Black Finish - 1" Diameter |
| Description | 1" 1/8 SLIP RUBBER WASHER BLAC |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1168.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.012 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rubber Washer 1/8 IP Slip Black Finish 1" D |