1-5/8" Wired Wall Bracket With Bottom Turn Knob Switch - Antique Brass Finish - Includes Hardware - 60W Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1407 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Finish | Antique Brass |
| Diameter | 1.63" |
| Dimensions | DIA: 1.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923914079 |
| Case Quantity | 25 |
| Catalog Description | 1-5/8" Wired Wall Bracket With Bottom Turn Knob Switch - Antique Brass Finish - Includes Hardware - 60W Max |
| Description | WIRED WALL BRACKET 1 5/8" AB |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1407.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.495 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1-5/8" Wired Wall Bracket with Turn Knob Switch |