1-5/8" Wired Wall Bracket With Bottom Turn Knob Switch - Brass Finish - Includes Hardware - 60W Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-120 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Finish | Brass |
| Diameter | 1.63" |
| Dimensions | DIA: 1.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901208 |
| Case Quantity | 25 |
| Case Length | 19" |
| Case Width | 15.5" |
| Case Height | 8" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 1.3634 |
| Catalog Description | 1-5/8" Wired Wall Bracket With Bottom Turn Knob Switch - Brass Finish - Includes Hardware - 60W Max |
| Description | VAC BR 1 5/8 BRKET HLDR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-120.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.51 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1-5/8" Wired Wall Bracket Brass Finish |