#6 Beaded Chain - 1/8" Diameter - 100 Foot Spool - Nickel Finish - Used On Pull Sockets And Switches
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-125 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Nickel |
| Diameter | 0.13" |
| Dimensions | DIA: 0.13" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.023 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901253 |
| Case Quantity | 32 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 7.5" |
| Case Weight | 37.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.8507 |
| Catalog Description | #6 Beaded Chain - 1/8" Diameter - 100 Foot Spool - Nickel Finish - Used On Pull Sockets And Switches |
| Description | 100'SPOOL NICKEL PLTD HVY CH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-125.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.5 |
| Each Width In. | 3.5 |
| Each Height In. | 3.25 |
| Each Weight Lb. | 1.13 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | #6 Beaded Chain 1/8" D 100ft Spool Nickel Finish |