#3 Beaded Chain - 3/32" Diameter - 250 Foot Spool - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-123 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Nickel |
| Diameter | 3.09" |
| Dimensions | DIA: 3.09" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901239 |
| Case Quantity | 48 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 13.75" |
| Case Height | 7.75" |
| Case Weight | 85.02 |
| Case Cubic Ft. | 0.8634 |
| Catalog Description | #3 Beaded Chain - 3/32" Diameter - 250 Foot Spool - Nickel Finish |
| Description | 250'SPOOL NICKEL PLTD STD CH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-123.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.75 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | #3 Beaded Chain 3/32" D 250 Foot Spool Nickel Finish |