Snap-In Socket For 3-1/4"- 4" Holders - 12" AWM B/W Leads 125C - 1-1/2" Height - 1-1/4" Diameter - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1645 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 1.50" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923816458 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.75" |
| Case Width | 16.75" |
| Case Height | 12.88" |
| Case Weight | 15.4 |
| Case Cubic Ft. | 1.5918 |
| Catalog Description | Snap-In Socket For 3-1/4"- 4" Holders - 12" AWM B/W Leads 125C - 1-1/2" Height - 1-1/4" Diameter - 660W - 250V |
| Description | MEDIUM BASE PHENOLIC SKT WITH |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1645.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Snap-In Socket 12" AWM B/W Leads 1-1/2" Height |