Gem Bar - 1/8 IP - 3/4" x 3-7/8"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-113 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Not Specified |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Dimensions | W: 3.88" x H: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901130 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 10.38" |
| Case Width | 10.13" |
| Case Height | 8.25" |
| Case Weight | 40 |
| Case Cubic Ft. | 0.502 |
| Catalog Description | Gem Bar - 1/8 IP - 3/4" x 3-7/8" |
| Description | 1/8 GEM CROSSBAR |
| UNSPSC | 39111831 |
| Image File Name | 90-113.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.041 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Gem Bar 1/8 IP 3/4" x 3-7/8" |