3-1/4" Wired Wall Bracket - White Finish - Includes Hardware - 60W Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1085 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cETLus |
| Finish | White |
| Diameter | 3.25" |
| Dimensions | DIA: 3.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2045 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923910859 |
| Case Length | 32.13" |
| Case Width | 7" |
| Case Height | 10" |
| Case Weight | 15.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3016 |
| Catalog Description | 3-1/4" Wired Wall Bracket - White Finish - Includes Hardware - 60W Max |
| Description | WALL BRACKET WHT. 3 1/4" WIRED |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1085.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.53 |
| Each Width In. | 8 |
| Each Height In. | 9.75 |
| Each Weight Lb. | 0.49 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-1/4" Wired Wall Bracket White 60W Max |