1" Plain Knob - 1/8 IP - 3/8" Height - Polished Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1050 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Metal |
| Finish | Polished Brass |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Dimensions | H: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923910507 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 8.875" |
| Case Weight | 21.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5662 |
| Catalog Description | 1" Plain Knob - 1/8 IP - 3/8" Height - Polished Brass Finish |
| Description | 1" PLAIN LOCKUP CAP V/B 1/8 FE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1050.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1" Plain Knob 1/8 IP 3/8" Height Polished Brass Finish |