Solid Brass Neck And Spindle - Burnished And Lacquered - 11/16" x 1-1/2" - 1/8 Slip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-096 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.69" |
| Dimensions | L: 0.69" x W: 0.69" x H: 1.50" x DIA: 0.69" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900966 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Weight | 52.5 |
| Catalog Description | Solid Brass Neck And Spindle - Burnished And Lacquered - 11/16" x 1-1/2" - 1/8 Slip |
| Description | 1/8 SLIP 1 1/2" BR SPINDLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-096.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.52 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Neck and Spindle 11/16" x 1-1/2" |