Specialty Chain - Spanish Type Antique Brass Finish - 1 Yard Length - 100 Yards/Carton - 15lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-086 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Antique Brass |
| Max Load | 15 |
| Dimensions | L: 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900867 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 8" |
| Case Width | 15" |
| Case Height | 6.75" |
| Case Weight | 36 |
| Case Cubic Ft. | 0.4688 |
| Catalog Description | Specialty Chain - Spanish Type Antique Brass Finish - 1 Yard Length - 100 Yards/Carton - 15lbs Max |
| Description | SPANISH CHAIN ANT BR 1 YD. |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.359 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Spanish Type Antique Brass Chain 1 Yard Length 100 Yards/Cart |