4 Gauge - Brass Finish - 1-3/4" Link Length - 1-1/8" Link Width - 1/4" Thick - 1 Yard Length - 50 Yards/Carton - 50lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-080 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7315.89.5000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass |
| Gauge | 4 |
| Gauge Type | Chain |
| Max Load | 50 |
| Dimensions | L: 36" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900805 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 13.583" |
| Case Width | 9.055" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 55 |
| Case Cubic Ft. | 0.5324 |
| Catalog Description | 4 Gauge - Brass Finish - 1-3/4" Link Length - 1-1/8" Link Width - 1/4" Thick - 1 Yard Length - 50 Yards/Carton - 50lbs Max |
| Description | 1 YD 4 GA BRASS FIN CHAIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-080.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 1.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4 Gauge Chain Brass Finish 1 Yard Length |