Area Light Microwave Sensor - 100-277 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=86-228 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/86-228_Wiring_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8543.70.4500 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 4" x W: 2.50" x H: 2.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0273 |
| Pack Type | Box |
| Case UPC | 10045923862288 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 19.49" |
| Case Width | 13.58" |
| Case Height | 10.83" |
| Case Weight | 19.4 |
| Case Cubic Ft. | 1.6588 |
| Catalog Description | Area Light Microwave Sensor - 100-277 Volt |
| Description | AREA LIGHT MICROWAVE SENSOR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 86-228.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.74 |
| Each Width In. | 2.56 |
| Each Height In. | 4.92 |
| Each Weight Lb. | 0.39 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-840 |
| For Use With | 65-840-4 |
| For Use With | 65-840-5 |
| For Use With | 65-841 |
| For Use With | 65-841-4 |
| For Use With | 65-841-5 |
| For Use With | 65-842 |
| For Use With | 65-842-4 |
| For Use With | 65-842-5 |
| For Use With | 65-843 |
| For Use With | 65-843-4 |
| For Use With | 65-843-5 |
| For Use With | 65-844 |
| For Use With | 65-844-4 |
| For Use With | 65-844-5 |
| For Use With | 65-845 |
| For Use With | 65-845-4 |
| For Use With | 65-845-5 |
| For Use With | 65-850 |
| For Use With | 65-851 |
| For Use With | 65-852 |
| For Use With | 65-853 |
| For Use With | 65-854 |
| For Use With | 65-855 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Area Light Microwave Sensor 100-277 Volt |