Area Light Photocell Socket - 277-480 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=86-223 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/86-223_Wiring_Instructions_CCT_Sel_Post_Top.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8541.49.1050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Plastic |
| Diameter | 3" |
| Dimensions | H: 2.25" x DIA: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0268 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923862233 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 17.52" |
| Case Width | 17.52" |
| Case Height | 9.06" |
| Case Weight | 34.17 |
| Case Cubic Ft. | 1.6094 |
| Catalog Description | Area Light Photocell Socket - 277-480 Volt |
| Description | AREA LIGHT PHOTOCELL/SOCKET |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 86-223.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.35 |
| Each Width In. | 3.35 |
| Each Height In. | 4.13 |
| Each Weight Lb. | 0.7 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-850 |
| For Use With | 65-851 |
| For Use With | 65-852 |
| For Use With | 65-853 |
| For Use With | 65-854 |
| For Use With | 65-855 |
| For Use With | 65-856 |
| For Use With | 65-857 |
| For Use With | 65-858 |
| For Use With | 65-859 |
| For Use With | 65-860 |
| For Use With | 65-860-4 |
| For Use With | 65-860-5 |
| For Use With | 65-861 |
| For Use With | 65-861-4 |
| For Use With | 65-861-5 |
| For Use With | 65-862 |
| For Use With | 65-862-4 |
| For Use With | 65-862-5 |
| For Use With | 65-863 |
| For Use With | 65-863-4 |
| For Use With | 65-863-5 |
| For Use With | 65-864 |
| For Use With | 65-864-4 |
| For Use With | 65-864-5 |
| For Use With | 65-865 |
| For Use With | 65-865-4 |
| For Use With | 65-865-5 |
| For Use With | 65-866 |
| For Use With | 65-866-4 |
| For Use With | 65-866-5 |
| For Use With | 65-867 |
| For Use With | 65-867-4 |
| For Use With | 65-867-5 |
| For Use With | 65-868 |
| For Use With | 65-868-4 |
| For Use With | 65-868-5 |
| For Use With | 65-869 |
| For Use With | 65-869-4 |
| For Use With | 65-869-5 |
| For Use With | 65-890 |
| For Use With | 65-891 |
| For Use With | 65-892 |
| For Use With | 65-893 |
| For Use With | 65-894 |
| For Use With | 65-850;65-851;65-852;65-853;65-854;65-855;65-856;65-857;65-858;65-859;65-860;65-860-4;65-860-5;65-861;65-861-4;65-861-5;65-862;65-862-4;65-862-5;65-863;65-863-4;65-863-5;65-864;65-864-4;65-864-5;65-865;65-865-4;65-865-5;65-866;65-866-4;65-866-5;65-86 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Area Light Photocell Socket 277-480V |