Photocell Sensor for use with 70 Watt, 90 Watt & 150W Floodlight - 120-277 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=86-212 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/86-212_Instructions_Accessory.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8543.70.4500 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120-277 |
| Material | KE37K |
| Finish | Blue |
| Diameter | 3.27" |
| Dimensions | H: 4.13" x DIA: 3.27" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0256 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923862127 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 17.13" |
| Case Width | 17.13" |
| Case Height | 9.13" |
| Case Weight | 17.47 |
| Case Cubic Ft. | 1.5504 |
| Catalog Description | Photocell Sensor for use with 70 Watt, 90 Watt & 150W Floodlight - 120-277 Volt |
| Description | PHOTOCELL 70W/90W/150W FLOODS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 86-212.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.27 |
| Each Width In. | 3.27 |
| Each Height In. | 4.13 |
| Each Weight Lb. | 0.35 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Voltage Text | AC Only |
| For Use With | 65-615 |
| For Use With | 65-616 |
| For Use With | 65-617 |
| For Use With | 65-618 |
| For Use With | 65-619 |
| For Use With | 65-619R1 |
| For Use With | 65-620 |
| For Use With | 65-620R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Photocell Sensor for 70W 90W & 150W Floodlight 120-277V |