Add-On Photocell for LED Wall Pack Fixtures - 120-277 Volt
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=86-205 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/86-205_Photocell_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8541.49.1050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120-277 |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0166 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923862059 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 17.13" |
| Case Width | 17.13" |
| Case Height | 11.81" |
| Case Weight | 31.2 |
| Case Cubic Ft. | 2.0055 |
| Catalog Description | Add-On Photocell for LED Wall Pack Fixtures - 120-277 Volt |
| Description | ADD ON PHOTOCELL |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 86-205.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.27 |
| Each Width In. | 3.27 |
| Each Height In. | 2.68 |
| Each Weight Lb. | 0.31 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | Range Voltage |
| Voltage Text | AC Only |
| For Use With | 65-231 |
| For Use With | 65-232 |
| For Use With | 65-233 |
| For Use With | 65-234 |
| For Use With | 65-239 |
| For Use With | 65-240 |
| For Use With | 65-241 |
| For Use With | 65-242 |
| For Use With | 65-251 |
| For Use With | 65-252 |
| For Use With | 65-253 |
| For Use With | 65-254 |
| For Use With | 65-255 |
| For Use With | 65-257 |
| For Use With | 65-258 |
| For Use With | 65-259 |
| For Use With | 65-260 |
| For Use With | 65-671 |
| For Use With | 65-672 |
| For Use With | 65-673 |
| For Use With | 65-674 |
| For Use With | 65-675 |
| For Use With | 65-676 |
| For Use With | 65-679 |
| For Use With | 65-680 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Add-On Photocell for LED Wall Pack Fixtures 120-277V |