Downlight LED Ready Connector for use with S29312 - S29315
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2758 |
| Lighting Type | Components |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | White / Orange |
| Dimensions | L: 4.92" x W: 0.52" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923827584 |
| Case Quantity | 1500 |
| Case Length | 16.73" |
| Case Width | 16.73" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 18 |
| Case Cubic Ft. | 1.4027 |
| Catalog Description | Downlight LED Ready Connector for use with S29312 - S29315 |
| Description | ECONO DLR LED READY CONNECTOR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 80-2758.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.92 |
| Each Width In. | 0.52 |
| Each Weight Lb. | 0.01 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11640 |
| For Use With | S11641 |
| For Use With | S29312 |
| For Use With | S29313 |
| For Use With | S29314 |
| For Use With | S29315 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Downlight LED Ready Connector for S29312 S29315 |