Full Range LED Dimmer with 6 ft. Cord Set - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2702 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8533.39.0040 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Finish | White |
| Pack Type | Carded |
| Case UPC | 10045923827027 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 13.25" |
| Case Height | 7.75" |
| Case Weight | 20.46 |
| Case Cubic Ft. | 1.0994 |
| Catalog Description | Full Range LED Dimmer with 6 ft. Cord Set - White Finish |
| Description | LED WHITE SLIDE TABLE DIMMER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2702.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.41 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Full Range LED Dimmer 6 ft. Cord White Finish |