2-Light ballast bypass wiring harness for linear LED T8 lamps
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2627 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0069 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923826273 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 13.25" |
| Case Width | 10.13" |
| Case Height | 8.75" |
| Case Weight | 10.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.6797 |
| Catalog Description | 2-Light ballast bypass wiring harness for linear LED T8 lamps |
| Description | 2 LT BALLAST BYPASS WIRING HAR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2627.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6 |
| Each Width In. | 4 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.19 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11953 |
| For Use With | S11954 |
| For Use With | S11955 |
| For Use With | S11956 |
| For Use With | S9720 |
| For Use With | S9721 |
| For Use With | S9722 |
| For Use With | S9723 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2-Light ballast bypass Wiring harness for LED T8 Lamps |