Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - pre-wired - Keyless - 2 Uno rings - 10ft. 18/3 SVT Black Cord - Polished nickel finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2574 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Nickel |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | With |
| Switch Type | 3 Way |
| Wire Cord Length | 120" |
| Wire Color | Black |
| Dimensions | L: 120" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923825740 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Weight | 37.64 |
| Catalog Description | Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - pre-wired - Keyless - 2 Uno rings - 10ft. 18/3 SVT Black Cord - Polished nickel finish |
| Description | PN 4 PC C.B.KEYLESS SKT W/ GRD |
| Wire Length | 120" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2574.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.75 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Lampholder 4pc. Solid Brass Prewired Keyless |