Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - Uno ring - 6ft. 18/2 SVT Black Cord - Polished Nickel finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2271 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Nickel |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | Black |
| Dimensions | L: 72" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.019 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923822718 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 13.86" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 8.74" |
| Case Weight | 26.4 |
| Case Cubic Ft. | 0.7228 |
| Catalog Description | Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - Uno ring - 6ft. 18/2 SVT Black Cord - Polished Nickel finish |
| Description | POL NIC 4PC SB KEYLESS SKT |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2271.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.5 |
| Each Width In. | 2.5 |
| Each Height In. | 1.75 |
| Each Weight Lb. | 0.53 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Lampholder 4pc. Solid Brass Prewired |