Polarized Socket Plug Adapter - Medium Base - 660W - 125V - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2513 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 660 |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923825139 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 8.5" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 8.38 |
| Case Cubic Ft. | 0.3763 |
| Catalog Description | Polarized Socket Plug Adapter - Medium Base - 660W - 125V - White Finish |
| Description | WHITE FEMALE SCREW PLUG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2513.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Polarized Socket Adapter Medium Base 660W |