Medium Base Pin Socket Pressure Fit With Metal Clip - CSSNP Screw Shell - Socket Only 2" - 1-1/2" Diameter - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1762 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923817622 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 9.13" |
| Case Width | 18.75" |
| Case Height | 10.25" |
| Case Weight | 18 |
| Case Cubic Ft. | 1.0154 |
| Catalog Description | Medium Base Pin Socket Pressure Fit With Metal Clip - CSSNP Screw Shell - Socket Only 2" - 1-1/2" Diameter - 660W - 250V |
| Description | MEDIUM BASE PIN SKT PRESSURE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1762.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Screw Shell | CSSNP |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Pin Socket CSSNP Screw Shell 660W 250V |