6 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - Gold Finish - 24" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2475 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Gold |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 6.7" |
| Case Cubic Ft. | 0.9128 |
| Catalog Description | 6 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - Gold Finish - 24" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit |
| Description | 6 FT 18/2 SPT-1 105 DEG GOLD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2475.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.16 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 18/2 SPT-1 Cord Set Gold Finish 24" Hank 200 Carton Polarized |