6 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - Black Finish - 24" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit - On/Off Switch
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2397 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.4" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Weight | 33.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.9807 |
| Catalog Description | 6 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - Black Finish - 24" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit - On/Off Switch |
| Description | 6 FT #18/2 SPT-1 BLACK 105 DEG |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2397.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.17 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot 18/2 SPT-1 Cord Set Black Finish 24" Hank |