15 Foot 18/3 SJTW 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 50 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit - Outdoor Rated
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2313 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 180" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 10.27" |
| Case Weight | 45 |
| Case Cubic Ft. | 1.3992 |
| Catalog Description | 15 Foot 18/3 SJTW 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 50 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit - Outdoor Rated |
| Description | 15 FT 18/3 SJTW BLACK W/ PLUG |
| Wire Length | 180" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2313.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.88 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 15 18/3 SJTW Cord Set Outdoor Rated |