6 Foot Cord - White - With Plug
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2261 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.4" |
| Case Width | 12.9" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Cubic Ft. | 0.9739 |
| Catalog Description | 6 Foot Cord - White - With Plug |
| Description | 6 FT 18/2SPT-1 WHT W/PLUG & |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2261.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.17 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot Cord White with Plug |