6 Foot #18 SPT-2 White Cord, Switch, And Plug (Switch 17" From Socket)
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1786 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 6" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923817868 |
| Case Quantity | 150 |
| Case Length | 17" |
| Case Width | 12" |
| Case Height | 8.3" |
| Case Weight | 34.97 |
| Case Cubic Ft. | 0.9799 |
| Catalog Description | 6 Foot #18 SPT-2 White Cord, Switch, And Plug (Switch 17" From Socket) |
| Description | CANDELABRA SKT W/SNAP W/6FT WH |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1786.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.234103317 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Foot #18 SPT-2 White Cord Switch Plug |